КОНКУРС: ІННОВАЦІЙНА ПРОГРАМА «МОЛОДЬ ТА ЗМІНА КЛІМАТУ»

 

05.05.2020р.

Програма малих грантів ПРООН/ГЕФ в Україні (ГЕФ ПМГ) продовжує активно працювати над соціальною інклюзією, а саме над розширенням прав і можливостей жінок, молоді та людей з обмеженими можливостями, що враховується і відображається в ініціативах ГЕФ ПМГ на місцевому рівні.

ГЕФ ПМГ надає пріоритет молоді як одній з уразливих груп у контексті  довкілля та сталого розвитку. ПМГ спільно з іншими партнерами, впроваджує більш широку ініціативу, спрямовану на підтримку місцевих, національних та глобальних молодіжних кліматичних проектів.  Цей підхід спрямований на розширення можливостей молоді шляхом підвищення обізнаності, розвитку потенціалу, підтримки практичних заходів, сприяння обміну знаннями та обміну передовими практиками. Молодь все більше усвідомлює серйозність проблеми зміни клімату та її наслідків. Вони  роблять свій внесок у кліматичні дії. Однак, молодь в країнах, що розвиваються,  стикається з бар'єрами для реалізації своїх ідей через недостатню обізнаність, навички та фінансування. Ця інноваційна програма спрямована на вирішення цих проблем шляхом надання нових можливостей та залучення молоді у громадах до впровадження кліматичних проектів.

До уваги громад, організацій громадянського суспільства та партнерів мережі ГЕФ ПМГ, які подавали на розгляд проектні концепції щодо соціальної інклюзії, залучення молоді та місцевих молодіжних ініціатив у 2018 – 2019 роках, ГЕФ ПМГ в Україні запрошує до подачі проектних пропозицій. Програма підтримає проекти, які мають на меті надати молодим людям можливість впроваджувати інноваційні місцеві ініціативи та практики, а саме:

  • «Зелені робочі місця» для молоді: просування відновлюваної енергії та енергоефективних технологій для виробничого використання, які сприяють працевлаштуванню молоді та/або підтримці молодіжного підприємництва. Відповідні приклади проектів включають створення та підтримку молодих підприємців, наприклад, в сфері  сонячної енергетики; надання професійної підготовки, наприклад, щодо відновлюваної енергетики, енергоаудиту, тощо);
  • Молодіжні ініціативи, які впроваджують природоохоронні рішення щодо зміни клімату, що веде до отримання доходів та поліпшення засобів до існування;
  • Поширення поінформованості, вмінь та навичок молоді вести кліматичні дії на місцевому, національному та глобальному рівнях;

Пропозиції повинні бути сміливими, новаторськими та трансформаційними,  мати потенціал для масштабування. Успішні проекти повинні враховувати сильні елементи соціального включення, гендерну рівність та розширення можливостей жінок та людей з обмеженими можливостями. Учасникам  пропонується використовувати додаткові ресурси та партнерства з більшими мережами (включаючи співфінансування з фондами, неурядовими організаціями та приватним сектором).

У конкурсі можуть взяти участь зареєстровані, відповідно до чинного законодавства України, неприбуткові, нерелігійні, неполітичні організації громад/громадські організації, що займаються питаннями охорони довкілля, а також інші організації громадянського суспільства.

Проектні пропозиції повинні враховувати положення «Керівних рекомендацій ГЕФ ПМГ для України», які можна завантажити тут, або отримати електронною поштою, звернувшись до офісу ГЕФ ПМГ в Україні за електронною адресою valentynak@unops.org з копією на gefsgpukr@gmail.com  та вказавши у рядку теми: «Керівні рекомендації ГЕФ ПМГ_ МОЛОДЬ ТА ЗМІНА КЛІМАТУ».

Поштова адреса для відправки проектних пропозицій: 01021, м. Київ, вул. Липська 10, Офіс ЮНОПС в Україні, до уваги ПРООН/ГЕФ ПМГ в Україні. Дата, вказана на поштовій марці конверту з проектною пропозицією вважатиметься датою отримання документів від громадських організацій та об’єднань громад.

Проектні пропозиції також можна відправляти на електронну адресу valentynal@unops.org з копією на gefsgpukr@gmail.com.

ГЕФ ПМГ залишає за собою право не переглядати результати конкурсу та не надавати пояснення вибору тих чи інших проектних пропозицій.

Кінцевий термін подання проектних пропозицій – 20 травня 2020 року.

 

Рекомендуємо використовувати наступні навчальні матеріали під час роботи над проектною пропозицією: