Програма малих грантів ПРООН/ГЕФ продовжує проводити навчання для представників ОГС та громад на ландшафтах

Круглий стіл був організований громадською організацією «Відкрий світ» та її активістами, Литкою Миколою, Гурою Ольгою, Василенко Марією, Василенко Миколою, Костюченко Вікторією, у співпраці з міською владою м. Малин. В круглому столі  взяли участь понад 30 представників громад, громадських організації, засобів масової інформації, експертів з навчальних закладів, педагоги, медичні працівники, представники екопоселень, жінки та молодь.

Під час круглого столу учасники обмінялися досвідом у залученні ресурсів, мобілізації громад, створенні організацій громадського суспільства, легалізації діяльності об’єднань громад задля вирішення актуальних питань сталого розвитку, шляхів використання можливостей, які відкривають міжнародні організації та країни-донори перед громадами та громадськими активістами.  Під час круглого столу Макарчук Мар’яною було презентовано можливості освітніх та навчальних грантів для молоді та громад.  Представники громадської організації «Відкритий світ» розповіли про досвід створення та функціонування громадської організації, надали корисні поради із власного досвіду у формуванні команди громадської організації, пошуку ресурсів, написанні заявок, отриманні грантів, та що найголовніше, результатів від своєї діяльності для громади, учнів, студентів.  

IMG 7955Представник Керівного комітету ПРООН/ГЕФ ПМГ Дяченко Марина презентувала нові можливості та підходи роботи в циклі ГЕФ-6, зазначаючи, що саме локальні рішення є унікальними у вирішенню глобальних екологічних проблем. Не минулося і без обміну досвідом, який надала Програма в циклі ГЕФ-5. Представник громадської організації «Екологічне майбутнє» Бондар Анастасія поінформували учасників про можливості процесу «Довкілля для Європи», який підтримується ЄЕК ООН, та провела анкетування серед учасників.

В цьому сенсі хочеться привітати учасників круглою столу з продуктивною та гармонійною роботою  по мобілізації організацій громадянського суспільства у залученні та використанні  міжнародних ресурсів та подякувати громадським активістам-тренерам Програми малих грантів ПРООН/ГЕФ з громадської організації «Відкритий світ» та Партнерської мережі «Освіта для сталого розвитку», які в черні цього року взяли участь у тренінгу з управління проектами, а вже менше ніж за 2  місяці провели захід для інформування своєї громади з метою розширенні її можливостей задля досягнення сталого (збалансованого) розвитку з міжнародною та місцевою підтримкою. Окремо хотілося б відзначити молодих активістів Матер’ян Естер, Охріменко Валентину, Конотовську Ольгу, Гелю Олександру, які представляють  громадську організацію «Молодь в дії», та стали активними учасниками обговорень та консультацій з експертами.