Результати першого дня Форуму «Довкілля для Європи»: прогрес України в освіті для сталого розвитку у співпраці з громадськістю та міжнародними партнерами

Делегація України на чолі з Міністром екології та природних ресурсів Остапом Семераком, представники громадських організацій Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку», всеукраїнської громадської газети «Розвиток та Довкілля»,  разом з делегатами з 56 країн, беруть участь в її роботі.

В перший день були розглянути такі основні теми  Конференції будуть: «Екологізація економіки в загальноєвропейському регіоні» та «Підвищення якості повітря в інтересах поліпшення стану навколишнього середовища і здоров'я людини». Крім того, в ході Конференції було організовано нараду високого рівня на тему «Освіта в інтересах сталого розвитку» (ОСР).

Зокрема, Остап Семерак під час свого виступу під час наради високого рівня з питань (ОСР) відзначив прогрес України на  шляху виконання Стратегії ЄЕК ООН з питань ОСР, підтримку Україною нового плану дій та майбутніх рамок діяльності по виконанню Стратегії до 2030 року. Зокрема, Міністром було відзначено позитивний імпульс для України, яким стало створення Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку», та зазначено на важливості її подальшої розбудови та підтримки.

До відома: Партнерська мережа «Освіта в інтересах сталого розвитку» була створена в 2010 році за ініціативи та підтримки Державної екологічної  академії післядипломної освіти  та управління Мінприроди та Програми малих грантів ГЕФ/ПРООН. На сьогодні об’єднує понад 200 учасників з різних цільових груп: громадськість, представники навчальних закладів, національних парків, наукових установ, державних та місцевих органів влади.

В перший день були розглянути такі основні теми  Конференції будуть: «Екологізація економіки в загальноєвропейському регіоні» та «Підвищення якості повітря в інтересах поліпшення стану навколишнього середовища і здоров'я людини». Крім того, в ході Конференції буде організовано нараду високого рівня на тему «Освіта в інтересах сталого розвитку» (ОСР) з метою оцінки прогресу, досягнутого протягом перших десяти років здійснення стратегії ЄЕК для ОСР, а також розгляду питання про її майбутній розвиток. Також буде розглянуто питання про прогрес, досягнутий у справі розробки загальної системи екологічної інформації в загальноєвропейському регіоні.