Засідання круглого столу «Відновлення територій, порушених внаслідок незаконного видобування бурштину»

 

Голова Олевської районної ради Віктор Троц привітав учасників та відзначив цінність проекту для Олевського району. Він зауважив, що проблема незаконного видобування бурштину є гострою для Полісся і потребує якнайшвидшого розв’язання.

Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги, розповіла про екологічні наслідки незаконного видобування бурштину, серед яких – деградація ґрунтів та знищення родючого шару; загибель дерев внаслідок пошкодження кореневої системи; заболочення території, зміна рівня ґрунтових вод та балансу вологи у ґрунті; знищення ареалів існування рідкісних видів флори та фауни.

Марія Галімова, координатор проекту ПРООН/ГЕФ «Рекультивація земель, порушених внаслідок незаконного видобування корисних копалин на цінних природних територіях» розповіла про проект, який реалізується в Олевському районі Житомирської області. Метою проекту є практичне відновлення території, пошкодженої внаслідок незаконного видобування бурштину.

Серед завдань проекту вона відзначила: створення демонстраційної ділянки рекультивації порушених земель; відновлення цінних природних територій в рамках виконання положень Конвенції ООН про охорону біологічного різноманіття; попередження деградації ґрунтів в рамках виконання положень Конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням; формування екологічного світогляду та почуття відповідальності за стан довкілля у місцевих громад; популяризація та впровадження Цілей збалансованого розвитку, зокрема: захист, відновлення екосистем суші та сприяння їх раціональному використанню, раціональне управляння лісами, боротьба з опустелюванням, припинення та повернення назад процесу деградації земель і припинення процесу втрати біорізноманіття.

На засіданні круглого столу виступили представники Інституту геохімії навколишнього середовища НАН України, Поліського філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г. М. Висоцького, Поліського природного заповідника, Житомирського державного технологічного університету, Інституту геологічних наук НАН України та ін.

За підсумками круглого столу учасники дійшли згоди в тому, що питання відновлення територій, порушених внаслідок незаконного видобування бурштину є надзвичайно важливим та актуальним, та висловили свою підтримку діючому в цьому напрямку проекту ПРООН/ГЕФ «Рекультивація земель, порушених внаслідок незаконного видобування корисних копалин на цінних природних територіях».