Консультативна зустріч ГЕФ ПМГ та експертів

Основними компонентами або «стратегічними ініціативами», які є багатофокусними, та які будуть визначати напрямки грантової підтримки ПМГ у рамках ГЕФ 6 є:

  1. Збереження природно-територіальних комплексів громадами;
  2. Кліматично ефективна  інноваційна агроекологія в громадах;
  3. Переваги  доступу до низьковуглецевої енергії в громадах;
  4. Місцеві та глобальні коаліції з регулювання забруднення хімічними речовинами;
  5. Платформи для діалогу ОГС - держави з питань політики і планування;
  6. Сприяння соціальній інтеграції в рамках проектів громад:
  7. Включення гендерної проблематики,
  8. Залучення молоді,
  9. Участь корінних народів;
  10. Глобальне охоплення громадської програми з підвищення рівня знань на основі практики:
  11. Цифрова бібліотека інновацій громад,
  12. Обмін інноваціями громад -  «Південь-Південь».

P1010008Основним завданням зустрічі було обговорення пріоритетів та стратегічних ініціатив на основі національних пріоритетів та враховуючи досвід впровадження проектів. А також отримати рекомендації від провідних експертів щодо визначення природно-територіальних комплексів у країні для вдосконалення спрямування грантової підтримки, просування стратегічного програмування та об’єднання малих грантових проектів з метою досягнення більшого впливу та взаємодії, а також створення можливостей для розширення діяльності.

У заході взяло участь 100 представників міжнародних, громадських та наукових організацій. До співпраці та експертної оцінки було запрошено п’ять експертів: доктора географічних наук, академіка НАН України, професора, директора Інституту географії НАН України Руденка Л.Г., кандидата економічних наук, завідувача кафедри державного управління для сталого розвитку Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Бистрякову Ю.І., начальника відділу технічного регулювання та збалансованого природокористування Департаменту з питань стандартизації, технічного регулювання, сертифікації та збалансованого природокористування Торгово-промислової палати України Масюкова П.С., доктора сільськогосподарських наук, професора, завідувача кафедри екології, природничих та математичних наук КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» Мудрака О.В., кандидата технічних наук, доцента кафедри «Екологія і біологія» Львівського національного аграрного університету, директора Західного центру Українського відділення Всесвітньої лабораторії Грицишина П.М.. До ініціативи приєдналися експерти з більш ніж 15 регіонів України: Київської, Дніпропетровської, Житомирської, Черкаської, Полтавської, Львівської, Чернігівської, Херсонської, Миколаївської, Закарпатської, Чернівецької, Вінницької, Кіровоградської, Харківської, Луганської та Донецької областей.

Загалом під час зустрічі було заслухано близько 30 доповідей, кожна з яких несла не лише теоретичну, але і практичну частину, яка в повній мірі обґрунтовувала вибір однієї із Стратегічних ініціатив ГЕФ ПМГ. У результаті засідання було розроблено та затверджено рекомендації щодо визначення стратегічних пріоритетів програми малих грантів Глобального екологічного фонду на 2015-2018 рр. Під час обговорення визначено такі основні стратегічні ініціативи Програми малих грантів: збереження природно-територіальних комплексів громадами; платформи для діалогу організацій громадянського суспільства - держави з питань політики і планування; місцеві та глобальні коаліції з регулювання забруднення хімічними речовинами; глобальне охоплення громадської програми з підвищення рівня знань на основі практики. Також експертами розроблено рекомендації щодо визначення природно-територіальних комплексів.

Програма малих грантів ПРООН-ГЕФ щиро дякує Всеукраїнській екологічній лізі та вченим за конструктивну дискусію, професіоналізм та рекомендації, щодо відповідності напрямків ГЕФ до потреб на рівні країни.

Так як консультативний процес триває, запрошуємо всі зацікавлені сторони долучатись до розробки рекомендацій  та надсилати on-line ваші побажання щодо пріоритетних проектів та напрямків: https://ru.surveymonkey.com/r/D3NGKG6. Також ви можете заповнити запитальник у форматі Microsoft Word та надіслати нам на електронну пошту: gefsgpukr@gmail.com.

Детальніше можна ознайомитися з тематичними сферами ГЕФ ПМГ, завантаживши презентації:

1. Кліматично розумна інноваційна агроекологія

2. Хімічні речовини і відходи

3. Супутні вигоди доступу до низько-вуглецевої енергетики

4. Збереження наземних/морських ландшафтів на рівні громади в рамках ОП6

5. Стратегічні перспективи для ГЕФ6 та узгодженість зі стратегіями ГЕФ і ПРООН